Baloniki reklamowe napełniane z pomocą reduktora

Baloniki reklamowe
Baloniki reklamowe

Dostępne na rynku balony różnić mogą się od siebie szeregiem parametrów. Jednym z nich jest wielkość. W przypadku standardowych modeli waha się ona przeważnie od 9 do 12 cali. Spotkać można się z balonikami o rozmaitych kształtach. Przybierać mogą one formę liter, cyfr, kwiatów, serc, gwiazd, zwierząt czy postaci z popularnych bajek. Na powierzchni balonu umieścić można niewielki nadruk. Przybrać może on formę nazwy firmy, jego logo, sloganu reklamowego czy danych teleadresowych. Co jeszcze warto wiedzieć przed ich zakupem?Baloniki reklamowe napełniać można między innymi przy pomocy jednorazowej butli z helem. To produkt, który jest oryginalnie wyposażony w dodatkowy zawór. W celu napełniania balonu, w pierwszej kolejności odkręcamy górny zawór, a następnie wypuszczamy gaz stosując końcówkę reduktora. Element ten w znaczący sposób ułatwia napełnianie balonów helem. Nie ma tu bowiem konieczności zakręcania głównego zaworu butli przy dmuchaniu każdego produktu. Napełnianie odbywa się tutaj przez zginanie wykonanej z gumy końcówki reduktora. Uniwersalny kształt gumowej końcówki pozwala na napełnianie balonów tak gumowych, jak i lateksowych.

Baloniki reklamowe dmuchać można także używając butli wymiennych z helem, w przypadku których reduktory oraz końcówki stanowią dodatkowe wyposażenie. Reduktor jest instalowany na butli, co ma na celu umożliwić pracę na niższym ciśnieniu. Pozwala to także na zastosowanie odpowiednio wąskiej końcówki. Do wyboru mamy tutaj zarówno proste reduktory, jak i nieco bardzie skomplikowane modele gazowe oraz dekoratorskie.

Pisząc o produktach, jakimi są baloniki reklamowe nie sposób nie przybliżyć kwestii, jakiej są reduktory. Najprościej opisać można je jako zawory, które w mniejszym lub większym stopniu sterują ciśnieniem. Przeważne mają one postać zaworu z uniwersalną końcówką lub dwoma odrębnymi, które służyć mogą do napełniania balonów foliowych oraz lateksowych. Reduktory ciśnienia wykorzystuje się do obniżania ciśnienia w butli gazowej do ciśnienia roboczego sprzętu, do którego butla jest podłączona.